وکیوم فرمینگ

وکیوم فرمینگ

 

وکیوم فرمینگ چیست:

فرم دهی به ورق های گرما نرم توسط حرارت مستقیم و القاء و تخلیه ی هوای در ما بین ورق و قالب وشکل پذیری ورق همانند قالب را وکیوم فرمینگ می نامند.

وکیوم فرمینگ پلاستیک یکی از شاخه های فرآیند ترموفرمینگ برای شکل دهی پلاستیک ها می باشد.

وکیوم فرمینگ اولین و ساده ترین فرایند شکل دهی حرارتی می باشد .

بسیاری از قطعات پلاستیکی از ظروف یک بار مصرف تا طلق های بسته بندی محصولات و یا حتی داشبورد خودرو به روش ترموفرمینگ و یا وکیوم فرمینگ ساخته می شوند.

ترمو فرمینگ یا شکل دهی حرارتی, یکی از روشهای پرکاربرد شکل دهی پلاستیک ها است . در این فرآیند ابتدا ورق پلاستیکی گرما نرم (ترموپلاست ) آنقدر حرارت می بیند تا نرم و انعطاف پذیر شود. سپس این ورق روی قالب گذاشته شده و با اعمال فشار هوا یا ایجاد خلا و یا به صورت مکانیکی روی قالب کشیده می شود و شکل قالب را به خود می گیرد.

تمامی ورقهای گرما نرم (ABS, PVC, PET.هایمپکت .کریستال و…) قابلیت شکل پذیری را دارند.

قالب وکیوم فرمینگ:

برای این بسته بندی ابتدا نیاز به ساخت قالب است،که جنس این قالب ها از آلومینیوم می باشد و به صورت سی ان سی و ریخته گری درست میشود.

كليه امور مدلسازي و توليد قالب هاي وكيوم فرمينگ با استفاده از دستگاه cnc و ريخته گري در صنایع بسته بندی BTM  انجام می گیرد.

صنایع بسته بندی BTM درعرصه ی تولید بسته بندی های طلقی و مقوایی ، وکیوم فرمینگ و کارتن سازی و فروش طلق های (pvc) ، (pet) و هایمپک با طرح ها و رنگ های متنوع آغاز کرده است. و به لطف خداوند در سال 1400 خط تولید کارتن سازی را نیز راه اندازی و خدمات ارائه می نماید.

گالری تصاویر وکیوم فرمینگ:

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
بالا